شگفتی های شیر مادر! شگفتی های شیر مادر!

 

 

بی نظیر برای شیرخوار

در شیر مادر همه ی آنچه که کودک شما نیاز دارد موجود است و این مواد مغذی به سهولت هضم و جذب می شوند در حدی که حتی اگر کودک، نارس هم به دنیا بیاید، می تواند از آن استفاده کند.

شیر مادر؛ تازه، با دمای مناسب، سرشار از ویتامینها ( به خصوص ویتامینهای A، K، C، E)، عاری از میکروب و بدون نیاز به نگهداشتن و یا جوشاندن، رایگان و همیشه در دسترس است.

به علاوه مقدار مواد معدنی و املاحی که در شیر مادر وجود دارد به اندازه ی نیاز بدن نوزاد و از طرفی متناسب با توان کلیه های اوست.

به عبارتی، نوزاد شما نه دچار کمبود مواد مورد نیاز میشود و نه بر اثر دریافت میزان بالایی از مواد معدنی، به کلیه هایش فشار وارد می شود.

ترکیبات شیر مادر:

شیر مادر حاوی پروتئین، چربی، قند، آب، مواد معدنی و ویتامین هاست.

در ابتدای هر وعده ی شیر، میزان آب و پروتئین بیشتر و مقدار چربی کمتر است در نتیجه این ترکیب ابتدایی اشتها آور و برطرف کننده ی تشنگی شیرخوار است.

در اواسط وعده شیر، میزان چربی ( حداقل 3 تا4 برابر) افزایش پیدا کرده و موجب سیر شدن کودک می شود.

  • آب:

لازم است بدانید میزان آبی که در شیر مادر وجود دارد شیرخوار را نسبت به دریافت آب بی نیاز می کند پس نگران تشنگی او و به فکر دادن آب به او نباشید.

  • چربی:

چربی موجود در شیر مادر به تنهایی نیمی از کل انرژی که شیرخوار لازم دارد را تامین می کند به علاوه سبب افزایش قدرت بینایی، تکامل سیستم عصبی، مغز و همچنین بهبود مهارت های تکاملی نوزاد می شود.

از طرفی به علت وجود آنزیم لیپاز در شیر مادر، این چربی به سرعت جذب می شود.

  • قند:

قندی که در شیر مادر هست لاکتوز است این قند علاوه بر اینکه به سادگی جذب  می شود و منبعی ست برای انرژی شیرخوار شما؛ بخشی از آن در روده کودک تبدیل به اسیدلاکتیک می شود

این اسید لاکتیک حداقل 2 کار مهم انجام میدهد:

1) جلوگیری از رشد باکتری های مضر

2) جذب کلسیم و سایر املاح

  • مواد معدنی، املاح و ...:

جالب است بدانید 75% آهنی که در شیر مادر هست قابل جذب است در حالیکه در سایر مواد غذایی 5 تا 10 % است.

کلسیمی که در شیر مادر وجود دارد خیلی خوب جذب می شود در نتیجه کودکی که از شیر مادر تغذیه میشود به ندرت دچار تشنج ناشی از کمبود کلسیم می شود.

در کل، جذب کلسیم و آهن شیر مادر بیشتر از شیرخشک است.

اسیدهای آمینه ای که برای رشد مغز نوزاد لازم است و همچنین اسیدهای چربی که در ساختار غشا میلین دخالت دارند در شیر مادر به میزان کافی موجود است.

تغذیه با شیر مادر از بیماری های بسیاری پیشگیری می کند:

پیشگیری از عفونت های تنفسی، گوارشی و التهاب گوش میانی

کاهش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی عروقی،مفصلی، دیابت، آسم، اگزما، آلرژی و سوختگی ناحیه تناسلی

همچنین احتمال ابتلا به سرطان های خون و غدد لنفاوی در کودکی؛ برای شیرخواری که شیر مادر دریافت کرده است پایین تر است.

مطالعات نشان داده است که به علت زود هضم بودن چربی و پروتئین شیر مادر، احتمال مشکلات گوارشی نظیر دل دردهای قولنجی، استفراغ، اسهال و ...  در شیرخوارانی که شیر مادر می خورند کمتر است.

محافظت در برابر میکروب ها و انگل ها

( به عنوان مثال شیر مادر حاوی یک نوع پروتئین متصل شونده به آهن است. قسمتی از این پروتئین به آهن، متصل شده و در نتیجه این ماده حیاتی برای رشد باکتری ها( یعنی آهن) را از دسترس شان دور می کند و با اینکار جلوی رشد باکتری ها را می گیرد)

تاثیر بر تکامل رشد عاطفی و رفتاری کودک

علاوه بر همه ی این فواید مادر با در آغوش گرفتن نوزادش و شیر دادن به او ارتباط عاطفی محکمی را بین خود و کودکش ایجاد می کند در نتیجه هم نیازهای روانی مادر تامین می شود و هم بر تعادل روحی روانی کودکش در آینده تاثیر بسزایی دارد.

 

امیدواریم از تک تک لحظاتی که کودکتان را در آغوش می کشید لذت ببرید!

 

زهرا سادات پورمطهری. کارشناس مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی